Tajemniczy świat sztucznej inteligencji w książce Luizy Dobrzyńskiej „Dusza”

Tajemniczy świat sztucznej inteligencji w książce Luizy Dobrzyńskiej „Dusza”

Tajemniczy świat sztucznej inteligencji. Uczucia androidów i ich umiejętność wyrażania emocji. Dylematy twórców. To wszystko znajdziecie w książce Luizy Dobrzyńskiej pt. „Dusza” (już niedługo w sprzedaży!).

Fragment książki:

„Trudno przewidzieć reakcje nieliniowca. Jeszcze trudniej prawidłowo je zdefiniować, gdyż mimika androidów pozostaje w całości pod ich kontrolą – nie odzwierciedla niczego, czego nie mają one zamiaru okazać. Nie posiadają tętna, które mogłoby przyspieszyć, nie oddychają, więc nie łapią powietrza spazmatycznie jak ludzie, nie mają ludzkiej sieci naczyń krwionośnych ani krwi, więc ani nie bledną, ani nie czerwienieją. Jednak polimerowe oczy Raula zaczęły drgać z lewej na prawą stronę, czego Etta jeszcze nigdy u niego nie widziała. Wstał z krzesła, zaciskając dłonie kurczowym, ludzkim ruchem. Przez chwilę milczał, potem nagle uniósł ręce i wyrzucił z siebie potok trudnych do zrozumienia, zlepiających się, jednostajnych słów, wśród których dziewczyna wyłapała wreszcie powtarzające się: – Nie chcę, nie chcę, nie chcę, zabierzcie to, ja się nie zgadzam… „

Książka stała się inspiracją do powstania kilku grafik tematycznych: zapraszamy do obejrzenia galerii graficzki Anny Szwajgier: 

Galeria dostępna pod adresem:

ArtStation – Dusza (The Soul) book cover and artworks

Skip to content