Spotkania z Fantastyką 2023 – relacja

Spotkania z Fantastyką 2023 – relacja

informacja o wydarzeniu

W sobotni wieczór w Zamku Piastów Śląskich odbyło się wyjątkowe wydarzenie kulturalne, na które złożyły się obecność znanych Gości ze świata literatury, stoiska z książkami znanych wydawnictw, w tym oczywiście naszego OdeSFa oraz kameralny koncert duetu „Apasjonata”.

relacja z wydarzenia
relacja z wydarzenia

W trakcie tego niezwykłego wieczoru organizatorzy wręczyli również nagrody specjalne tzw. „Rakietowe Orły”: podczas drugiej części imprezy miał miejsce koncert „W Gwiezdnym Pyle Mlecznych Dróg” – Koncert Galowo-Swiąteczny „Duetu Apasjonata” z Brzegu, w trakcie którego ogłosiliśmy Miastu i Światu ustanowienie wyróżnienia, którym jako wydawnictwo i fundacja zamierzamy honorować przede wszystkim ludzi, wdrażających w swoje codzienne zachowania i relacje społeczne takie wartości, jak przyzwoitość, uczciwość, lojalność, dążenie do celów, pokonywanie barier etc. Docenić indywidualizm przeciwstawiony często ślepemu, owczemu pędowi różnej maści kolektywów, a także niezłomność wobec przeciwności losu.

Ogłosiliśmy nazwiska osób, którym wyróżnienie owo – Rakietowe Orły – przyznajemy za rok 2022. Są to:

1. Jacek Izworski – Wrocław/Wołów

2. Emma Popik – Gdańsk

3. Wiktor Żwikiewicz – Bydgoszcz

4. Marek Żelkowski – Bydgoszcz

5. Luiza Eviva Dobrzynska – Warszawa

6. Piotr Marczak – Piaseczno

7. Adam Boberski – Brzeg

logo nagroda Rakietowe Orły

Duet „Apasjonata” zachwycił publiczność swoim brzmieniem i pięknem kompozycji.

Wszyscy obecni mogli również skorzystać z okazji, aby z pierwszej ręki zakupić najnowsze, swieżutkie pozycje znanych wydawnictw oraz podyskutować o planach redakcyjnych na rok 2023.

relacja z wydarzenia
relacja z wydarzenia
relacja z wydarzenia

Wydarzenie było formą udanej reaktywacji Powiatowe Spotkania z Fantastyką „Lądowanie – Reaktywacja” 1/2023, które połączyliśmy z Zamkowe Spotkania Literackie w Brzegu, tworząc w cudownej przestrzeni Zamku Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu wieloplatformowe wydarzenie literacko-fantastyczno-muzyczne.

Za udział w organizacji dziękujemy przede wszystkim:

Łukasz Marek Fiema z Polska Fundacja Fantastyki Naukowej

– Krzysztof Korsarz Biliński z Wydawnictwo IX z Krakowa

Dorota Bożena Foryś i Nie powiem Wydawnictwo Wrocław/Piekary Śląskie

Marcin Halski i Wydawnictwo Książkowe „HM” – Piekary Śląskie

Jacek Inglot – Wrocław

– prof. Andrzej Drzewiński – Wrocław/Zielona Góra

Dziękujemy również:

– Ewa Siemaszko i Jan Grajewski z Duet Apasjonata za cudowny koncert świąteczny;

– Robert Przemysław Hałas i całej ekipie BarMleczny Brzeg za wyprowiantowanie gości;

– Pani Anna Stefaniuk-Techmańska i Panu Adamowi Boberskiemu za współorganizację oraz całej ekipie muzeum za cierpliwość i zawsze dobre serce dla naszych inicjatyw;

– Ludziom portalu Lupa Brzeg i Fundacja Kultura_Integracja_Społeczeństwo za mrówczą pracę;

– Wszystkim Ludziom Wydawnictwo Odesfa – Odmienne Stany Fantastykia – Oficyny z „Duszą” za wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy i za to, co jeszcze przed nami

– Panu dr Dariusz Byczkowskiemu, dyrektorowi Zamku Muzeum oraz Panu Jackowi Monkiewiczowi, Staroście Powiat Brzeskiego za objęcie naszych działań honorowymi patronatami.

Dziękujemy wszystkim Gościom za przybycie i mamy nadzieję, że nasze spotkanie pozostanie na długo w pamięci wszystkich Uczestników! Do zobaczenia w kolejnej odsłonie działań Fundacji!

Jacek Franco Horęzga

Prezes Zarządu//Dyrektor Generalny

PS W związku z planowanym nieco większym rozmachem kolejnej imprezy – sponsorzy punktów programu – mile widziani. Zapraszamy do kontaktu!

Skip to content