Książki są takie piękne

Książki są takie piękne

Książki są takie piękne. W całym świecie nie mogłoby być piękniejszego widoku nad książki ułożone jedna obok drugiej. Spoczywające na półkach specjalnie dla nich zaprojektowanych. Kiedyś podobno istniały takie regały, mieściły setki książek a ich właściciele byli najszczęśliwszymi ludźmi wszech-czasów. Buk, sosna, dąb albo egzotyczne la pacho chroniące książki przed szkodnikami.

Książki i drzewa, to było małżeństwo doskonałe. Połączone świętym, wiecznym węzłem. Drzewo, które ofiarowywało się na papier na książkę wzrastało o wiele wcześniej niż urodził się pisarz – ten spacerował w cieniu drzew i słuchał opowieści, które snują. W końcu nadchodził czas zaślubin – drzewo ścinano i mielono przerabiając na papier w którym pisarz składał historię, którą usłyszał od drzew. Gotową książkę wkładano na drewnianą półkę. Małżeństwo razem się starzało. I tak to trwało przez stulecia…

Część dalszą tego pięknego tekstu możecie Państwo przeczytać na naszym Facebooku, do odwiedzin którego serdecznie zapraszamy!
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=164168769418827&id=104238692078502

Skip to content